Skuteczne obniżanie kosztów logistycznych w Twoim biznesie

Obniżenie kosztów logistycznych jest możliwe przy dokładnym rozplanowaniu czynności. Weźmy pod uwagę to, jakie urządzenia i rozwiązania się sprawdzą oraz rozważmy outsourcing. Jak obniżyć koszty w logistyce? O czym warto pamiętać? Co dają owijarki do palet?

Opakowania i produkty

Pierwszą kwestią jest wdrożenie takich opakowań, które pozwolą zachować jak najmniejszą wielkość paczek. Konieczna jest odpowiedź na kilka pytań, a mianowicie:

  • Czy korzystamy z oryginalnych opakowań producentów w trakcie przepakowania towaru?
  • Czy wykorzystujemy wypełniaczy w formie makulatury?
  • W jaki sposób najefektywniej pakować towary w firmie?

Kolejną kwestią jest zadbanie o maksymalne wykorzystywanie przestrzeni w magazynie. Nie każda firma ma własny magazyn, dlatego w przypadku zewnętrznego magazynu warto dowiedzieć się, jak wykorzystywana jest powierzchnia, za którą płacimy. Niezwykle ważne jest to, że słabe wykorzystywanie przestrzeni magazynowej wiąże się niejednokrotnie z generowaniem dodatkowych kosztów, co z kolei zwiększy opłaty. 

Owijarki do palet

Bardzo dobrym sposobem na zmniejszenie kosztów logistycznych jest skorzystanie z automatycznych systemów składowania. Sporym zainteresowaniem cieszy się owijarka do palet, która pozwala za pomocą maszyny owijać folią towary, jakie ulegają składowaniu na paletach. To doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie chcemy uzyskać sporą wydajność pracy przy jednoczesnych niskich nakładach finansowych. Owijarki sprawdzą się w:

  • zakładach produkcyjnych,
  • hurtowniach,
  • centrach dystrybucyjnych,
  • mniejszych przedsiębiorstwach. 

Wykorzystanie owijarki do palet znacząco wpływa na oszczędność. Jest to związane z kilkoma aspektami, jakie dotyczą zmniejszenia kosztów zużycia folii, czy też zwiększenia wydajności podczas pakowania. Owijarka posiada funkcję rozciągu folii, co z kolei zmniejsza jej zużycie, porównując do ręcznego owijania. W maszynie można bez problemu ustawić odpowiednie parametry i sporą prędkość obrotową talerza owijarki, dzięki czemu praca idzie szybko i sprawnie. Więcej danych owijarek można znaleźć na stronie e-promag.pl

Zalety owijarki do palet

Owijarka do palet to ciekawa opcja z tego względu, że zapewnia powtarzalność pakowania oraz stabilność ładunku. Zachowany zostaje identyczny sposób pakowania towaru, dzięki czemu zadbamy o bezpieczne magazynowanie i transportowanie wyrobów. Jeśli chodzi o stabilność ładunku, tutaj docenić należy regulację owijarki. Pozwala ona na dostosowanie danego sposobu owinięcia do potrzeb towaru, co z kolei zapewnia uniknięcie uszkodzeń podczas załadunku. Owijarka do palet działa prężnie i funkcjonalnie, pozwalając zaoszczędzić koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.